مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به استرالیا ، اقامت

معرفی وبلاگ

این وبلاگ در زمینه مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا و اقامت فعالیت می کند و دارای به روز ترین مقالت مهاجرتی میباشد.

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

تور ارمنستان
فرهنگ و مردم ارمنستان

ارمنی ها دارای زبان منحصر بفرد خودشان هستند و از این نظر می توان آنها را از نظر زبانی مستقل دانست. موسیقی ارمنی نیز ترکیبی از موسیقی فولکلور محلی، موسیقی پاپ مردمی و نیز موسیقی مسیحی کلیسایی است. معروف‌ترین ساز ارمنی دودوک نام دارد که هنرنمایی نوازنده چیره دست ارمنستان یعنی ژیوان گاسپاریان با آن بسیار معروف است. بطور کلی اگرچه فرهنگ ارمنی‌ها بسیار به مردم اروپایی نزدیک شده ولی محافظه‌کاری و همینطور مهمان نوازی آنها منحصر بفرد است و بسیار به نهاد خانواده اهمیت می‌گذارند.
زبان

ارمنی تنها زبان رسمی این کشور است و جزء زبان های هندواروپایی محسوب می‌شود. قدمت این زبان به سال ۴۰۵ بعد از میلاد می‌رسد و شامل ۳۹ حرف است. البته تقریباً همه مردم این کشور می توانند به زبان روسی صحبت کنند چراکه زمانی این کشور بخشی از شوروی سابق بود.

ارمنستان

امروزه زبان انگلیسی نیز در حال رشد سریعی است مخصوصا در تور ایروان بسیاری از مردم توانایی صحبت به این زبان را دارند. زبانهای آذری و کردی نیز وجود دارد و حتی ممکن است با افرادی مواجه شوید که فارسی هم می دانند زیرا تعداد زیادی از مردم ارمنستان با ایران در ارتباط هستند.

ارمنستان
نظام سیاسی ارمنستان

تور ارمنستان به شیوه جمهوری دموکراتیک اداره می‌شود و دارای رئیس جمهوری و دو قوه قانون گذاری یعنی مجلس و نهاد قضائی است که البته این نهاد قضایی در دو قوه قبلی مستتر است. رئیس جمهور نیز بیشترین قدرت را در این جمهوری در اختیار دارد.

با توجه به اختلافات این کشور با کشورهای همسایه‌اش یعنی ترکیه و آذربایجان، مرزهای آن بطور کامل بسته هستند و تنها از طریق ایران می توان به صورت زمینی به این کشور سفر کرد. از این رو ارمنستان در سیاست خارجی خود به شدت در تنگنا قرار دارد و به نوعی به ایران و آمریکا چشم دوخته است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۷:۲۸
mento mento

کوه های راکی در کانادا

کوه های راکی در کانادا از زیبایی هایی که پس از مهاجرت به کانادا می بینید. مجموعه کوه های راکی رشته  کوه وسیعی در غرب آمریکای شمالی است که از شمال به جنوب ، از کانادا تا نیومکزیکو به طول (۴٨٣٠ ) کیلومتر کشیده شده است . بلندترین قله ی رشته کوه راکی ، مونت آلبرت در کلورادو است که ( ۴۴٠١ ) متر نسبت به سطح دریا ارتفاع دارد.
پدید آمدن کوه های راکی در کلورادو ، همیشه باعث حیرت دانشمندان شده و به معمایی برای آنان تبدیل شده است . این کوه ها حدود ۶٠٠ مایل در درون قاره و بسیار دورتر از نزدیکترین مرز صفحه ی زمین ساختی است .

تنها رشته کوه درون قاره ای قابل مقایسه با کوه های راکی ، هیمالیا است که دانشمندان پی برده اند که علت تشکیل آن اصابت دو صفحه ی قاره ای هند و اوراسیا می باشد.

ولی در مهاجرت به کانادا قاره ای وجود ندارد که به امریکای شمالی برخورد کرده باشد .

اکنون دانشمندان با تحقیقات زیاد ، به سوی حل این راز ، گام های بلندی برداشته اند .
سابقا دانشمندان باور داشتند که صفحه ی یک اقیانوس به زیر قاره ی امریکای شمالی فرورانده شده و موجب بالا آمدن صفحه قاره تا قسمت تحتانی قاره تمام مسیر را از اقیانوس تا کلورادو ساییده است . بر طبق این فرضیه ، این عمل باعث فشرده شدن بخش وسیعی از زمین به سمت کوه ها شده است . اما این فرضیه نمی تواند همه ی وقایع را توضیح دهد.


طبیعت بکر و مناظر ناب این رشته کوه ، همواره باعث جذب گردشگران بسیاری از تمام دنیا می شود . در میان این رشته کوه ها ، دریاچه ها و پارک های جنگلی متعدد و بسیار زیبا شکل گرفته و پدید آمده اند که دیدن این مناظر زیبا و دلنشین ، می تواند آرزوی هر انسانی باشد .

جنگلی بسیار سرسبز و بارانی در مرکز بخش داخلی ایالت بریتیش کلمبیا در کشور کانادا قرار گرفته است که از جمله زیباترین جنگل های دنیا می باشد . بیشترین توده درختان این جنگل را درختان سدر تشکیل می‌دهند و به علت قرار گرفتن در مناطق شمالی و  مجاورت با رشته کوه‌های راکی ، دارای آب و هوایی سرد است.
بخش قابل توجهی از این جنگل در مناطق دره‌ای کوه‌های راکی قرار گرفته است و  این موضوع موجب شده است که  از تلفیق منظره کوهستان و جنگل انبوه ، منظره های فوق‌العاده زیبا و چشم‌نوازی به وجود آید.
این رشته کوه حدود ۵۵ تا ۸۰ میلیون سال پیش در دورهٔ لارامید پدید آمده است . پس از پایان آخرین عصر یخبندان ، به تدریج انسان ها در اطراف این رشته کوه سکونت کردند . این کوه ها ، دارای گونه های متنوع و ارزشمندی از پوشش های گیاهی و جانوری می باشد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۵ ، ۱۷:۰۴
mento mento